Asansörlü Evden Eve Nakliyat Taşımacılığının Avantajları ve Dezavantajları

Asansörlü Evden Eve Nakliyat Taşımacılığının Avantajları ve Dezavantajları

Asansörlü nakliyat her zaman tercih edilen bir sistemdir. Asansörlü evden eve nakliyat için kullanılan mobil asansörlerin eşya taşımada çok fazla avantajları vardır. Bunların başında eşyaların zarar görme riski en aza iner, kolay taşınır ve kısa sürede taşıma işlemi biter. Dezavantajı ise olası bir kaza durumudur, asansörün halatının kopması, rayların arıza vermesi gibi. Avantajları dezavantajlarından çok çok fazladır

Teknolojinin gelişmesini yakından takip eden firmalar, taşıma metotlarını bu yönde değiştirmişlerdir. Bu metotlarda en revaçta olanı asansörlü evden eve nakliyat taşıma sistemidir. Peki, nedir bu asansörlü taşımacılık? Avantajları nedir? Dezavantajları nedir? Bunların cevabını şimdi siz okuyucularıma sunacağım.

Asansörlü evden eve nakliyat : Özel olarak üretilmiş vinçli asansör vasıtası ile eşyaların balkon ya da pencereden taşıma aracına aktarım işlemidir. Türkiye’de çoğu firma teknolojinin gelişmesine dayalı olarak konseptlerine asansörlü evden eve nakliyat taşıma hizmetini eklemiş bulunuyor. Özellikle dar merdivene sahip yüksek katlı binalarda ebatları geniş olan eşyaları taşımak için kullanılır. Bu taşıma vince bağlı özel bir asansör aracılığı ile kolayca yapılır.

Asansörlü Evden Eve Nakliyatın Avantajları Nelerdir?

     Apartman boşluğunun dar olduğu yüksek veya orta yükseklikteki binalarda yaşayan müşterilerin işlerini kolaylaştırır. Standart nakliyat işlemine göre ciddi derece zaman tasarrufu sağlanır. Vinç sayesinde eşya aktarımı direkt olarak taşıma yapacak araca, araçtan da evinize yapılır. Bu sayede fazla sayıda insan ihtiyacını en aza indirir.

Asansörlü Evden Eve Nakliyatın Avantajları Dezavantajları Nelerdir?

     Düşünüldüğü zaman neredeyse hiç dezavantajı yokmuş gibi görünebilir. Ancak durum böyle değildir. En önemli dezavantajı, taşıma sırasında halatın kopma ihtimali olmasıdır. Halatın kopmasıyla birlikte eşyalarınız paramparça olabilir. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için gerekli önlemleri almak tamamen firmanın sorumluluğundadır. Sıklıkla vinç, asansör ve halat bakımı yapılmalıdır. Bu sayede olası bir kaza ihtimali minimize edilmiş olur.