Askılı Tekstil Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Askılı Tekstil Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Askılı tekstil taşımacılığında nelere dikkat etmek gerekir? En önce aracın tekstil taşımacılığına uygun olup olmadığına bakılmalı, tekstil taşımada araçlar askılı tekstil taşımaya uygun dizayn edilmiş olmalıdır. Araç da taşınacak giyim eşyalarının boyuna göre ayarlanabilen askı demirleri ile istenilen kadar sıralama yapılabilir. Bu kriterlere uygun askılı tekstil taşıma firmalarından teklif alın, işi ehline yaptın.

    Tekstil sektörü, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında olsun günümüzde önemli Pazar payına sahip bir alan olmakla ön plana çıkıyor. Her sektörde bir zorluk olduğu gibi tekstil sektöründe de zorluk vardır. En önemlileri de üretilen ürünlerin nakliye işlemi nasıl yapılacak? Askılı tekstil taşıma yaparken nelere dikkat edilmeli? Bu konulardadır.

    Bu işi yapan firmalar büyük sorumluluk altında diyebiliriz. Çünkü ürünler çoğu zaman tozlanma ve kırışma gibi deformasyon tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu sorunları ortadan kaldırmak için teknolojinin gelişmesine paralel olarak askılı tekstil taşıma yöntemi bulunmuştur. Bu yöntemde kullanılan askılar sayesinde pantolonlar, ceketler ve özellikle de gömlek tarzı çabuk kırışan giysiler deforme olmadan alıcıya veya satıcıya ulaşmaktadır. Askılı tekstil taşıma ile birlikte üretici ve tüketici arasında yaşanabilecek sorunlara çözüm bulunmuş gibi duruyor. Ancak her ne kadar ürünler askılı bir şekilde paketlenip sahibine ulaştırılsa da illa ki sorun çıkmayacağı manasına gelmiyor. Paket istifleme yaparken paket istif kurallarına uyulmadığı takdirde askılık, ürünün tozlanmasını, kırışmasını kısacası, başına bir şey gelmesini önlemede yetersiz kalabilir. Bu taşımacılık türünde ürünler genel olarak mali açıdan değerli ve ticari ürünler olduğu için kesinlikle sigortalama işlemi yapılır. Bu sigortalama işlemi sayede ürün sahibi ve alıcı arasında çıkabilecek tatsız kargaşa, nakliyat firmasının sorumluluğuna bırakılarak önlenmiş olur.