Evden Eve Nakliyat´ta Küçük Eşyaları Paketleme Teknikleri

Evden Eve Nakliyat´ta Küçük Eşyaları Paketleme Teknikleri

Evden eve nakliyat yaptıracaksınız ancak paketleme konusun da çok fazla bilginiz mi yok ? Makalemizde bunlardan bahsedeceğiz. Umarım sizler için faydalı olur.

Evden Eve Nakliyat'ta Küçük Eşyaları Paketleme Teknikleri!!!

 

Evden eve nakliyat yaptıracaksınız, ancak küçük eşyalarınız nasıl paketleneceği hakkında fikriniz yokmu? Ben yılların vermiş olduğu tecrübelerimi sizlerle paylaşacağım.

Evinizde bulunan mutfak eşyaları,

İlk evvela mutfak eşyalarının nasıl paketlenmesi gerektiğini anlatacağım. Daha sonra diğerlerine geçeceğiz. Evden eve nakliyat ta taşınma esnasında ilk evvele küçük parçalar toparlanır ve mutfakdan başlanır. Mutfak eşyalarınız içerisinde günlük kullandığınız eşyaları ayırın en sona bırakın. Paketleme işine koli hazırlayarak başlayabilirsiniz. Kırılacak ve kırılmayacak olarak iki gruba ayırın, kırılacakları gazete kağıtlarına teker teker sarınız. Cam veya porselen tabaklarınız aralarına mutlaka gazete kağıtları koyunuz, daha sonra en fazla 6 adet olacak şekilde ayırınız. Ayırdığınız tabakların ölçülerini, çukur veya düz olmalarını ayarlayın, hepsi iç içe girmeli.  Ayırdığınız 6 edet tabaklarınızı artı şeklinde koli bandı ile döndererek bantlayınız. Artık bu tabakların kırılma riskini en aza indirdiniz. Sıra kolilere dizmeye geldi. Kolileme yaparken mümkünse kolinin altına yumuşak birşeyler koyun. Tabakları dizmeye başlayın, kolinin yarısına kadar olmalı, fazla olursa ağırlıkdan koli patlayabilir veya değişik hasarlar olabilir. Kolinin diğer yarısına ise tabakların üzerini kapataçak şekilde yumuşak havlu, elbezi veya farklı birşeyler ile besleyin. Tabakların üzerine büyük parçalardan gazete kağıdına sarılı şekilde koyabilrsiniz. Tencere, tava v.s bunların içlerine de daha küçük parçaları koymanızda mahsur yoktur. Bardaklarınızı ise ağzı aşağı gelecek şekilde dik olarak kolilere dizebilirsiz. Aralarına yumuşak birşeyler koymayı unutmayınız.

Yatak odası ve çocuk odasındaki kıyafetlerin paketlenmesi!!!

Yatak odasındaki kıyafetlerinizi iki bölüme ayırınız. Birincisi koli olacak kıyafetler, ikincisi ise askıda olması gerekenler. Kolide olacaklar için kolilerinizi hazırladınız. Şindi kıyafetlerinizi katlanmış şekilde dizebilirsiniz. Ancak zor olan kısım ise askılı olarak gitmesi gereken kıyafetlerinizdir. Asıl sorun burada başlar, bu sorunu şöyle çözebilirsiniz. Anlaşacağınız evden eve nakliyat firmasın dan askı dolabı veya askılı koli isteyiniz. Askı dolabı artık çok fazla kullanılmamaktadır. Şehir içi nakliyatlarda nispeten kullanılıyor ama şehirler arası nakliyat larda çok fazla tercih edilmemektedir. Sebebi ise araçda fazla yer tutmasındandır. Tercih edilen yöntem askılı koli sistemidir ve çok da pratik bir sistemdir. Küçük eşyalarınız kıyafetlerinizi topladınız. Büyük eşyaların paketlenmesine sıra geldi onu da diğer yazımız da ele alacağız. Bahsetmiş olduğumuz küçük eşyaların paketlenmesi işlemini siz yapabilirsiniz. Fakat yapacak zamanınız veya enerjiniz yok ise evden eve nakliyat firmaları bunlar yapmaktadırlar. Bu yapılan işlem elbetteki fiyatlara yansımaktadır. Tercih sizindir, kolay gelsin....