Evden Eve Nakliyat Yaparken Mobilya Paketlenmesi Nasıl Olmalıdır?

Evden Eve Nakliyat Yaparken Mobilya Paketlenmesi Nasıl Olmalıdır?

Evden eve nakliyat yaptıracaksınız ancak mobilyalar beyaz eşyalar nasıl paketlenmeli bu husus da bilginiz yok mu ? Buyurun; paketleme konusunda vereceğim bilgilere biraz kulak verin. Eşya taşıma da en önemli hususlardan bir tanesi de eşya paketleme dir. İyi paketlenen eşyalar daha az zarar görür veya hiç zarar görmez. Bunu için makalemizi okumaya devam edin.

Evdeneve Nakliyat Yapıldığında Mobilya Paketlemesi Nasıl Olmalı?

Her insanın bir çalışma hayatı var dır ve zaman zaman taşınmak mecburiyetinde kalırlar. Taşınmak gerçekden çok zor bir hadisedir. Eşya taşımak sadece bir yerden alıp başka bir yare götürmekden ibaret değildir. Düşünün bir düzeniniz var bunu sil baştan değiştirmek zorunda kalmışsınız. Nereden başlamalı, nasıl yapmalı gibi sorularla boğuşuyorsunuz. Üstelik çokca para verdiğiniz mobilyalarınız taşınma esnasında çizilir, kırılırsa ne yapacaksınız. Bu sorularınıza cevap vermeye çalışacağım. Uzun yıllarını bu işe vermiş birisi olarak yüreğinize su serpecek bir şey söylemek isterim. Evdeneve nakliyat konusunda birazcık bilinçli olursanız çok kolay taşınma süreci geçirirsiniz.

Diğer yazımızda küçük eşyaların paketlenmesi hususunda bilgi vermeye çalışmıştım. Bu yazımızda ise büyük eşyalar dediğimiz mobilyalar, beyaz eşyaların nasıl paketleneceğini anlatacağım. Taşınma süreci küçük eşyaların paketlenmesi ile başlar, küçük eşyalar bittikden sonra büyük eşyalara başlanır. 

Yatak odasından başlayalım. yatak odası gardorabı ilk evvela sökülür. Yatak bazaları ayrılır. Şifonyerin aynası çıkartılır. Sökme işi bittikden sonra yatak patpat naylonlara sarılır, şifonyer ve komidinler de aynı şekilde sarılır. Gardorabın ön kapakları ayrı ayrı sarılmak zorundadır, aksi halde aynası veya farklı biryeri zarar görebilir ki görünen kısımdır. Diğer parçaları ikişer olmak üzere aralarına parpat koyarak sarmakda mahsur yoktur. Tek bir şartla metal parçalar birbirine gelecek şekilde olmalıdır. Salondaki gümüşlük, konsol ve masa da baloncuklu naylonlar ile sarılmalıdır. Koltukların kolçakları çıkartılmalı ve o şekilde paketlenmelidir. Çünki taşıma esnasında biryerlere çarpma ve zarar görme riski artar. Çocuk odasındaki baza yatak çocuk dolabı da aynı şekilde paketlenmeli, bu anlattıklarımızdan şu çıkıyor. Açıkda hiçbirşey kalmamalı ki eşya taşınırken eşyalarınız zarar görmesin. Eşyaların zarar görmemesinin birinci kuralı iyi paketlemedir.

Evdeneve nakliyat firmaları ile mi anlaşacaksınız, yoksa kendinizmi paketleyeceksiniz. Eğer nakliye firması yapacaksa sizin malzeme almanıza gerek yoktur. Siz paketlemeyi düşünürseniz, 100 metrelik 2 top patpat, 2 adet streç 5 adet 100 metrelik koli bandı almanız gerekiyor. Bir ev eşyasına bukadar malzeme ancak yeter. Bu bilgiler ışığında bir nakliyat firması ile anlaşarak yaptırmanızı tavsiyederim.