Nakliyat Firmaları İle Müşteriler Arasında Yaşanan Olumsuzluklar Nelerdir ? ( Makale 3 )

Nakliyat Firmaları İle Müşteriler Arasında Yaşanan Olumsuzluklar Nelerdir ? ( Makale 3 )

Nakliyat firmaları ile müşteri arasında yaşanan olumsuzlukları en asgariye çekmenin elbetteki bir takım formülleri vardır. Nakliyat sektöründe an fazla sorun evden eve nakliyat alanında oluşmaktadır. Sebebi ise eşya taşımacılığı çok farklı bir hizmet türüdür. Müşteri ve firma baş başa kalarak kırılan, dökülen, zarar gören eşyaların oluşması oldukça fazla oluşundan sıkıntı da bu alanda meydana gelmektedir. Bunlar hakkında sizlere önerilerde bulunarak sizin taşınma işlemini daha mutlu geçirmenizi sağlayabilirsiniz. Sizlere sunacağımız öneriler elbette ki sizlere fikir verecektir. Evden eve nakliyat firmaları ile iletişime geçtiğiniz zaman hangi kriterleri uygulamalısınız. Bunları açıklayalım.

 

 

Evden Eve Nakliyat Firmaları İle İletişime Geçtiğinizde Uygulamanız Gereken Kriterler,

 

İlk evvela evden eve nakliyat için hangi yolk izlenmeli ki da az zarar, daha az hasar, daha az problem olsun veya hiç olmasın. Müşteri elbetteki nakliyeci olmadığı için bilgi sahibi olması beklenemez. Nakliyeciler arasında kurumsal olan firmalar ile çalışmak elbetteki en güzelidir. Nakliyat firmalarını seçerken kurumsal veya kurumsal olmayan olması sorun çıkmayacak anlamını getirmez, ancak kurumsal firmalar elbetteki sorun odaklı değil çözüm odaklı çalışdıkları da aşikardır.  Buradan yola çıkarak sizlere önerilerimizi sunalım;

- İlk önce firma seçimi ile işe başlayalım, seçtiğiniz firma ile diyaloğunuzu koparmayın

- Taşınma tarihinizi ayarlayınız, bunu firma ile paylaşarak belli periyodlarda iletişime geçmeniz en güzeli olacaktır. Firmanın sizin taşınmanız ile alakalı yanlış tarih hatırlıyor olabilir veya notlarında karışıklık ihtimal dahilinde olabilir. Bundan dolayı görüşmenizde fayda vardır. Taşınma tarihi geldiğinde sürpriz yaşamayın

- Piyasa araştırmanızı yaparken çok düşük fiyatları dikkate bile almayın, eğer böylesine düşük fiyatlar ile kar edeceğinizi düşünerek anlaşmanız durumunda taşınma sırasında firma tarafından ciddi taleplerle karşılaşmanız mümkündür. Daha asçıkcası firmsa sizi kazanabilmek için düşük fiyat vererek minareyi çalan kılıfını uydurur deyişini uygulamakdan kaçınmaz.

- Eşyaların taşınacağı evin ve girdeceğiniz evin bilgilerini tam ve eksiksiz olarak firmaya bildirin. Eviniz kaçıncı kat da ve gideceğiniz evin kaçıncı kat olduğunu doğru olarak bildirinki sorun yaşamayasınız. Evinize nakliye aracının tam olarak yanaşıp yanaşmadığını özellikle bildirin en fazla huzursuzluk burada oluşmaktadır.

- Şehirler arası taşımacılıkda gideceğiniz il ve ilçe veya köyü ise bu bilgileri mutlaka paylaşın aksi halde firmanın sizden fark talep etmesinde haklılık payı olur.

- Anlaşacağınız fiyatın kdv dahil olup olmadığını konuşun, şayet bu konuyu gündeme almazsanız daha sonra sizden kdv istendiğinde şok yaşamış olursunuz.

- Anlaşmalarınızı kayıt altına alınız. Video veya resimleyerek firmaya eşyalarınızı bildirmeniz durumunda sıkıntıyı en asgariye çekmiş olursunuz.

- Sigorta poliçesinin taşınmadan bir gün öncesinden size ulaştırılmasın isteyin. Mail yoluyla gönderilen poliçenizi inceleyin. Poliçe gelmiyor ise sigortanızın yapılmadığı yönünde karar vermiş olursunuz.

Bahsettiğimiz konulardan bir tanesine uyulmadığı takdirde sorun yaşamanıza kesin gözüyle bakılır. Çünkü firma yapacağı işin eleman ve maliyete dayalı olduğunu düşünürsek elbetteki bu farkları sizden talep edecektir. Bizim burada anlatmak istediğimiz böyle bir duruma maraz kalmamanız için anlaşma yapıldığında bunlara riayet ederek sorunsuz bir taşım süreci geçirebilirsiniz.