Ofis Taşımacılığının Kapsamları ve Aşamaları Nelerdir?

Ofis Taşımacılığının Kapsamları ve Aşamaları Nelerdir?

Ofis taşıma veya büro taşımanın kapsamı; ofisinizdeki eşyalarınızın firma tarafından ofisinizde ilk önce demonte hale gelmesi gereken dolap, masalar demonte hale getirilir. Daha sonra paketlenerek taşımaya hazır hale getirilir. Ofisinizdeki evrak, dosya gibi malzemeler koli içerisine konarak bu tür malzemeler de taşımaya hazır hale getirilir. Daha sonrasında araca yüklenme işlemine geçilir. Yeni ofisinize yerleştirilerek montaj yapılacak mobilyalar montaj yapılır ve teslim edilir.

     Ofis, otel, iş yeri, eczane ya da aklınıza gelebilecek bütün ticari anlam ifade eden hanelerin taşımacılığına iş yeri nakliyesi ya da ofis taşımacılığı denir. Bu nakliye türü mekanik, elektronik, mobilya ve arşiv mevzuatlarını kapsar.

     Ofis taşımacılığı yapan firmalar kapsama ağlarını geniş tutar. Müze ve sanat galerileri, depo ve antrepolar, ofisler, eczaneler, iletişim merkezleri, hastaneler, kurslar ve dershaneler, otel ve moteller, okullar, laboratuvarlar, test merkezleri, fabrikalar, mağazalar, yurt çapında dağıtım ağları, ofis taşıma işi yapan firmaların kapsamında olan konulardır.

     Ofis Taşımacılığının Aşamaları

     İlk olarak gelen talep firma yetkilileri tarafından değerlendirilir. Görüşmeler sonucunda rezervasyon yaptırılarak ekspertiz için randevu verilir. Çoğu firma ekspertiz hizmetini ücretsiz sunar. Ekspertiz personeli taşınacak iş yerine ait alana gelerek incelemeler yapar ve rapor hazırlar. Sonra tarafınızdan gerekli belgelerin ulaştırılması istenir. Bu etapta son olarak, sizden taşınma onayı verdiğinizi gösteren bir imza istenir. Firma gerekli araç, personel, paketleme materyallerini hazırlayarak taşınacak alana gelir. Taşıma işlemi başlamadan önce firma alanda gerekli işlemleri tamamlar. Uzmanlar son kez personellere talimat verir ve taşınma işlemi başlatılır. Taşıma işlemini yapan personellerin başında durmanız yararınıza olacaktır. Özellikle dosya ve evrak taşıma aşamasında sizin için hayati değer taşıyan malzemeler olabilir. Son olarak, personelin başında durdunuz ve eşyalarınız sorunsuz bir şekilde araca aktarımı yapıldı. Artık eşyalarınızın yeni yerlerine gidip yerleştirilmesi kaldı.